13.08.15

Mobilní dům pro život mimo civilizaci

Horská chata, víkendový dům, skromné bydlení pro jednoho – tím vším může být Ecocapsule, chytrý energeticky nezávislý domek od slovenských designérů Nice Architects.

Ecocapsule zaujme na první pohled svým tvarem a hladkým povrchem, někomu může připadat jako z budoucnosti, jinému jako vejce obrovského ptáka. I přes malé rozměry (4,45 x 2,55 x 2,25 m) nabízí Ecocapsule přijatelně bydlení pro dva lidi.

Energeticky nezávislá obytná kapsle

O dodávku energií se stará střešní solární panel (2,6 m2, 600 W) a větrná turbína (750 W). K uložení energie pak slouží vysokokapacitní akumulátor. Zaoblený tvar napomáhá k efektivnímu zachytávání dešťové vody, která se jímá do zásobníku a čistí pomocí zabudovaných filtrů.

K dipozici obyvatelům je kuchyňka, prostorná postel a na tak malou velikost domu i dostatečné úložné prostory. Ecocapsuli je možné na místo usazení převést autem nebo dopravit pomocí vrtulníku. Velikost a energetická soběstačnost ji předurčuje hlavně jako víkendovou chatu, součást součást ekologických hotelů či netradiční skromné bydlení třeba na ploché střeše činžovního domu ve městě.

Cena domku zatím není známa. podrobnosti by měli tvůrci zveřejnit někdy koncem tohoto roku.
Zdroj obrázků: Ecocapsule.sk

Žádné komentáře:

Okomentovat

Ostropestřec mariánský - záchrana našich jater

Ať už pijete alkohol či nikoli, stejně je pravděpodobné, že máte oslabená játra. Všichni máme. A proto bychom si měli čas od času dopřát ...