11.08.15

Tam, kde hnízdí kondoři

Vlastně je to docela jednoduchý nápad. Jde o to umožnit horolezcům ubytování tam, kde mají k místu svého koníčku nejblíž – přímo na skále. Hotel, nebo spíš komplex malých ubytovacích kapslí, umístěný na skále na údolím Sacred Valley blízko Cuzca v Peru, se stará o ubytování horolezců. Abyste se do dostali do pokoje, musíte zdolat 400m stěnu, nebo se k hotelu dostat komplikovaněji po přilehlých ferratách. Dolů se pak většinou slaňuje.

Odměnou za výstup vám pak bude noc v prosklené kapsli zavěšené na skále s úchvatným výhledem do údolí. Společnost vám budou dělat jen kondoři a hvězdná obloha. Není to nic pro ty, kdo se bojí výšek, jinak jde o docela luxusní hotel. Hosté zde mají v ceně gourmetskou večeři včetně vína a snídani.

V celkem třech kapslích, každá přitom obsahuje čtyři lůžka. K dispozici je v každé kapsli i suchý ekologický záchod a umyvadlo. Jak se do kapslí dostane pokojská, provozovatel neuvádí. Ubytování se nabízí v balíčku s dopravou, průvodcem a povolením k cestě po místních ferattách. Cena za jednu noc činí včetně dopravy z Cuzca 999 peruánských Solů, což je cca 7 600 Kč.
Zdroj: Naturavive.com

Žádné komentáře:

Okomentovat

Konečně! Kompostovatelné kávové kapsle

Tohle nám dlouho chybělo. Káva z kávových kapslí je obvykle velmi dobře chutná a její příprava je přitom velmi jednoduchá. Asi každého al...