19.10.15

Designový dům na kolech

Malé domy ať už pevně umístěné nebo na kolech se v USA těší velkému zájmu. Rozhodně přitom nejde o rozmar nějakých podivínů. Obyvatelé malých domů si pochvalují hlavně vyšší svobodu, malý prostor je přitom podle nich hlavní motivací k jednoduššímu - a dalo by se říci i minimalistickému - stylu života.

Rostoucí obliba malých domů souvisí možná s nedávnou ekonomickou krizí, minidomy ale dobře korespondují se současným trendem dobrovolné skromnosti a důrazem spíše na kvalitu samotného žití než na příliš excesivní vlastnicví věcí, které by se vám do tak malého domu stejně nevešly.
Mobilní dům Escape Traveler amerického designéra a architekta   Kellyho Davise je jedním z celé řady zástupců toto trendu.

Ve svém segmentu patří k větším domům a na svou velikost je i poměrně drahý (v přepočtu zhruba 1 600 000 Kč) . Jedná se však o minidům s velice povedeným designem, krásnými detaily a podle všeho i výborným zpracováním.Architekt při návrhu domu kladl důraz hlavně na velkou kuchyň, dům má také oddělený sprchový kout - není zde tedy často kritizované a pro malé domy či karavany typické spojení sprchy a toalety. Českým zájemcům může Escape Tarveler sloužit jako inspirace pro návrh třeba zahradního domku, chaty, či skromného bydlení.

Zdroj obrázků: Escape Traveler

Žádné komentáře:

Okomentovat

Konečně! Kompostovatelné kávové kapsle

Tohle nám dlouho chybělo. Káva z kávových kapslí je obvykle velmi dobře chutná a její příprava je přitom velmi jednoduchá. Asi každého al...