17.12.15

Pár tipů na cyklistické speciality

Na vlně nostalgie po starých dobrých časech se veze povedený "remake" klasického kola Sobi 20, které v osmdesátých letech vyráběl podnik Velamos Sobotín. V současnosti se toto kolo s ikonickým designem rozhodl vzkřísit tým nadšenců z firmy 4freetime group.

Nové Sobi 20 je nejhezčí v modré barvě. Zdroj: 4freetime.cz
Nejedná se o přesnou kopii této české cyklistické legendy, konstruktéři se designem původního kola Sobi 20 jen inspirovali. Výsledek je však původnímu vzoru téměř 100% podobný. Vzniklo tak pěkné městské kolo s vysokými řídítky pro pohodlný vzpřímený posez a s jednoduchým rámem.

Tvůrci k tomu na svých webových stránkách uvádějí: "Vše dobré z původního Sobíka jsme zanechali, to znamená, že dominantou celého kola je charakteristický rám s plochooválem v kombinaci s typickými (a nezaměnitelnými) řidítky. Nicméně rám jsme zpevnili a rozvor o několik centimetrů prodloužili. Díky těmto úpravám jsme dosáhli komfortní geometrie i pro jezdce vyšších postav."
 
K dipozici je varianta s jedním převodem a třírychlostní model s převodovkou v zadním náboji. Přední brzda je klasické ráfkové véčko, zadní kolo brzdí protišlapací torpédo. Ceny začínají na 7 990 Kč, třírychlostní model je pak o 2000 Kč dražší.

Stylová elektrokola   

A pokud byste rádi radši elektrokolo, ale design těch obyčejných vás neskonale nudí, zkuste ekolo připomínající staré motorky z dílny španělského výrobce Oto cycles.

Zdroj: Oto Cycles
Hyperstylové elektrokolo, které svým designem připomene starý závodní motocykl, určitě zaujme každého. Dlouhý rozvor, krásně tvarovaný rám, "nádrž", v níž je skryta baterie, kožené sedlo Brooks, bubnová brzda. Na dlouhé výlety to asi s tímto kolem moc nevypadá, ale na městské ježdění od kavárny ke kavárně může být ekolo Oto více než vhodné.

Zdroj: Oto Cycles
Technické údaje jsou pak docela standardní: 11Ah baterie Samsung, 250W elektromotor, 25 kg váha, papírově 70 km dojezd. Výrobce nabízí také stylové tašky, helmy, světla rukojeti řídítek a mnoho dalšího příslušenství. Cena? Nevíme, ale jistě nemalá. K dostání u výrobce v Barceloně, nebo nejblíž asi u zastoupení v Itálii.

Za upozornění na kolo Sobi 20 děkujeme blogu Priblizovadla.cz.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Konečně! Kompostovatelné kávové kapsle

Tohle nám dlouho chybělo. Káva z kávových kapslí je obvykle velmi dobře chutná a její příprava je přitom velmi jednoduchá. Asi každého al...