24.09.19

Domek pro spisovatele - inspirace pro české vnitrobloky


Foto: WSD
Klientovo zadání znělo "domek pro spisovatele". Londýnské studio WSD vytvořilo zahradní pracovnu s moderním designem a romantickým interiérem.


Jedná se do dřevostavbu založenou na betonové základové desce, Fasáda je z cedrového dřeva, v interiéru se nejvíc uplatnila borovice. Dům plní funkci pracovny zároveň však jde o útočiště, kde je možné nerušeně rozjímat.Tomu odpovídá také interiér. Dům je vlastně knihovna pracovna a dřevník v jednom. interiér byl navržen tak, aby klienta - autora a ilustrátora dětských knih - inspiroval k práci a pomáhal měnit myšlenky v konkrétní umělecké dílo. Dřevo jako hlavní materiál si architekti zvolili kvůli jeho přirozenému stárnutí do krásy.


Dům vytápí krbová kamna na dřevo, jejich komín pak spolu s knihovnou tvoří dominantu interiéru. Dům byl navržen tak,a by ve velké míře využíval přirozeného denního světla.


Součástí domu je zastřešená veranda s předsazenou stěnou z cedrových hranolů. Ta umožňuje odpočinek venku i v deštivém britském počasí, ve tmě však v kombinaci s osvětlením vytváří velmi pěknou hru světel a stínů.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Konečně! Kompostovatelné kávové kapsle

Tohle nám dlouho chybělo. Káva z kávových kapslí je obvykle velmi dobře chutná a její příprava je přitom velmi jednoduchá. Asi každého al...