05.01.16

Smart Wheel - elektrifikujte svoje kolo

Už dopředu prozradíme, že jde o docela drahé zařízení. Elektrické kolo, kterým můžete motorizovat svůj stávající bicykl, je však prvním z produktů tohoto typu, kterým předpovídáme velké rozšíření.
Zdroj: Flykly.com

Nápad je to vlastně velmi jednoduchý až geniální. Když je možné do náboje zadního kola vložit elektromotor, proč by tam nemohly být i baterie, všechny potřebné senzory a elektronika?
Jako řídící centrum pak poslouží chytrý mobilní telefon propojený s pohonem Smart Wheel pomocí bluetooth rozhraní a elektrokolo je na světě.
Zdroj: Flykly.com
Pohonná jednotka Smart Wheel je vlastně klasická sada, s jejíž pomocí lze běžné kolo adaptovat na elektrokolo. Na rozdíl od běžně dostupných konverzních setů je ale všechno obsaženo v zadním náboji kola. V krabici tak dostanete celé zadní kolo i s pohonem, které snadno na svůj bicykl namontujete. Pak už jen stačí několik drobných nastavení (zejména kalibrace na přesný obvod kola) a můžete vyjet.
Samozřejmě, baterie umístěná v náboji je menší, než akumulátory elektrokol, ale na běžné městské ježdění by měla stačit. Další parametry jsou obvyklé a v souladu s legislativou: 250W motor, několik režimů intenzity pohonu, hmotnost 3 Kg a nejvyšší rychlost s dopomocí 25 Km/h. Baterie je značky Samsung a měla by vydržet na dojezd okolo 40 Km. Zajímavostí je také rekuperační brzda.

Výrobce dodává Smart Wheel na kole ve velikostech 28, 26 a 20 palců. A teď už jen malé schlazení - Smart Wheel stojí 999 EUR, což nám přijde hodně. Jde však o jedno v prvních zařízení tohoto druhu. Pokud se však tato koncepce snadno instalovatelného elektropohonu "vše v zadním náboji" rozšíří - a my si myslíme, že ano - bude to jen dobře.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Konečně! Kompostovatelné kávové kapsle

Tohle nám dlouho chybělo. Káva z kávových kapslí je obvykle velmi dobře chutná a její příprava je přitom velmi jednoduchá. Asi každého al...