20.01.20

Konečně! Kompostovatelné kávové kapsle


Tohle nám dlouho chybělo. Káva z kávových kapslí je obvykle velmi dobře chutná a její příprava je přitom velmi jednoduchá. Asi každého ale napadlo, že použité kávové kapsle jsou nejspíš i poměrně obtížným odpadem. Jedna plastová kapsle se prý bude v přírodě rozkládat až 500 let.

Ve Spojeném království se jich denně vyhodí okolo 20 milionů, v Česku to bude jistě méně, ale i tak dost. Je tedy zřejmé, že tento trend kávových kapslí s sebou přinesl také další množství obtížného odpadu. To by se ale časem mohlo změnit.

Některé kávové firmy se to začínají pomalu uvědomovat a na trhu se již objevují první kávové kapsle, které jsou šetrnější vůči životnímu prostředí. Jednou z nich je italská společnost Lavazza, která na trh dodává kompostovatelné kávové kapsle s označení Eco caps. Ty jsou vyrobené z materiálu na bázi biopolymeru a měly by být biologicky rozložitelné do šesti měsíců.


Něco podobného začíná nabízet také  firma s názvem Halo.Ta nabízí kávové kapsle vyrobené z hmoty na bázi papíroviny a celulózy z cukrové třtiny. Podle zakladatelů této firmy stojí celý segment kávových kapslí na prahu nové ekologické materiálové revoluce. Běžné plastové kávové kapsle by se tak v blízké budoucnosti mohly odebrat do zapomnění.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Konečně! Kompostovatelné kávové kapsle

Tohle nám dlouho chybělo. Káva z kávových kapslí je obvykle velmi dobře chutná a její příprava je přitom velmi jednoduchá. Asi každého al...